سوالات متداول

در این صفحه سعی کردیم پاسخگوی سوالاتی که در زمان استفاده از خدمات اتاقک برای شما پیش می‌آید باشیم. اگر سوال شما در بین این سوالات نیست، با ما تماس بگیرید.

چطور به عنوان مهمان در اتاقک ثبت‌نام کنیم؟

برای ثبت‌نام در اتاقک از منوی بالای صفحه به قسمت «ثبت‌نام» بروید و اطلاعات فردی را وارد کنید. این اطلاعات شامل نام و نام‌خانوادگی، پست الکترونیک، شماره تلفن همراه و کلمه عبور است. شماره تلفن همراه شما بعدا به عنوان نام کاربری شما شناخته خواهد شد. بعد از تکمیل اطلاعات، کلید ثبت را بزنید. حالا پیامکی حاوی یک کد چهار رقمی از طرف اتاقک دریافت می‌کنید. این کد را در قسمت مربوط به کد وارد کنید.
ثبت‌نام شما کامل شد.

چطور به عنوان میزبان در اتاقک ثبت‌نام کنم؟

از منوی بالای صفحه در بخش «میزبان شوید» می‌توانید شرایط ثبت واحد اقامتی در اتاقک را مطالعه کنید.
برای رفتن به بخش «میزبان شوید» اینجا کلیک کنید.

چطور شماره تماس من تایید می‌شود؟

در زمان ثبت‌نام در اتاقک، برای تکمیل مرحله‌های ثبت‌نام، یک کد شش رقمی برای شما ارسال می‌شود. پس از ثبت کد در آخرین مرحله ثبت‌نام، شماره تلفن همراه شما ثبت و تایید می‌شود.

چطور اتاقک را رزرو کنم؟

برای رزرو اتاقک ابتدا باید وارد حساب کاربری شوید، سپس مقصد مورد نظرتان را در نوار جستجوی بالای صفحه وارد کنید و کلید جستجو را بزنید.
در صفحه جدید اطلاعات مربوط به تمام اقامتگاه‌های موجود در مقصد مورد نظرتان قابل مشاهده است. برای پیدا کردن اقامتگاه مناسب، در بالای صفحه، اطلاعات تکمیلی مثل تاریخ ورود و خروج، تعداد نفرات و نوع اقامتگاه مورد نظرتان را مشخص کنید.
بعد از انتخاب اقامتگاه مورد نظرتان، در قسمت چپ صفحه، اطلاعات مربوط به مدت زمان رزرو اقامتگاه را همراه با قیمتِ آن می‌بینید. اگر کد تخفیف دارید قسمت «کد تخفیف» را فعال کنید و کد را وارد کنید. برای رزرو روی کلید «رزرو» کلیک کنید.
در صفحه «رزرو نهایی اتاقک» اطلاعات کلی درباره اتاقک و مدت زمان اقامت و درگاه‌های بانکی را مشاهده می‌کنید. بعد از اطمینان از صحت اطلاعات مربوط به سفر، درگاه بانکی را انتخاب کنید و پرداخت را انجام دهید.
پس از پرداخت هزینه، اقامتگاه در تاریخ مشخص شده، در اختیار شما خواهد بود.
در صورت نیاز به ایجاد تغییر در اطلاعات ثبت شده، با زدن کلید بازگشت، می‌توانید به مرحله قبل بازگردید و اطلاعات را اصلاح کنید.

چطور رزرو اقامتگاه را قطعی کنم؟

رزرو آنلاین اقامتگاه به معنی قطعی شدن اجاره آن برای شما است.
در حالت‌های خاص یا در صورت کنسل شدنِ رزرو توسط میزبان، همکاران ما در پشتیبانی اتاقک موضوع را پیگیری می‌کنند و تا رزرو اقامتگاهی دیگر در کنار شما خواهند بود.

چطور از کد تخفیف استفاده کنم؟

بعد از تکمیل اطلاعات مربوط به سفر، قبل از ورود به صفحه پرداخت، می‌توانید کلید کد تخفیف را روشن کنید و پس از وارد کردن عبارت کد تخفیف به صفحه پرداخت وارد شوید.

شرایط کنسل کردن رزرو چیست؟

۱- در صورتی که مهمان رزرو خود را لغو کند و بیش از ۷۲ ساعت به تاریخ ورود به اقامتگاه باقی مانده باشد، ۲۰ درصد مبلغ کل رزرو انجام شده به حساب اعتباری میزبان منظور می‌شود که یک روز قبل از ورود مهمان به‌صورت خودکار به حساب بانکی میزبان از طریق سامانه پایا واریز خواهد شد.

۲- در صورتی که مهمان رزرو خود را لغو کند و کمتر از ۷۲ ساعت به تاریخ ورود به اقامتگاه باقی مانده باشد، کل مبلغ رزرو پس از کسر حق‌الزحمه‌ی اتاقک‌ به حساب اعتباری میزبان منظور و یک روز قبل از ورود مهمان به‌صورت خودکار به حساب بانکی میزبان از طریق سامانه پایا واریز خواهد شد.

۳- در صورت لغو رزرو توسط مهمان در صورتیکه حداقل یکی از روزهای رزرو مسافر در روزهای اوج سفر باشد، کل مبلغ رزرو پس از کسر حق‌الزحمه‌ی اتاقک‌ به حساب اعتباری میزبان منظور و یک روز قبل از ورود مهمان به‌صورت خودکار به حساب بانکی میزبان از طریق سامانه پایا واریز خواهد شد.

*روزهای اوج سفر تعطیلات نوروز، تعطیلات نیمه خرداد، تعطیلات ۲۲بهمن و روزهایی از تقویم است که دو یا چند روز تعطیلی متوالی وجود دارد.

اگر مشکلی برای سکونت در اقامتگاه داشته باشم، اتاقک چطور به من کمک می‌کند؟

اگر مسافر نتواند در اقامتگاه رزرو شده ساکن شود، همکاران ما در پشتیبانی اتاقک موضوع را در سریع‌ترین زمان ممکن بررسی می‌کنند و اقامتگاه جایگزین را، با شرایط مشابه، در اختیار مسافر قرار می‌دهند.
اگر امکان جایگزین کردن اقامتگاه دیگری وجود نداشته باشد، تمام هزینه به مسافر پرداخت خواهد شد.
نکته: فرآیند برگشت هزینه ممکن است تا دو روز کاری زمان‌بر باشد.

چرا شماره تماس میزبان به من نمایش داده نمی‌شود؟

برای حفظ حریم شخصی میزبان‌های اتاقک، شماره تماس ایشان بعد از انجام رزرو موفق از طریق پیامک به شما اعلام می‌شود.

چطور به اتاقک اعتماد کنم؟

امنیت مسافران مهم‌ترین دغدغه ما در اتاقک است و برای تامین آن تلاش می‌کنیم. به همین دلیل تمام مجوزهای لازم را دریافت کردیم و در بررسی اقامتگاه‌ها تمام قانون‌ها و دستورالعمل‌های ضروری را اجرا می‌کنیم.
توضیحات بیشتر درباره امنیت اتاقک را می‌توانید اینجا بخوانید.

مجوزهایی که اتاقک دریافت کرده چیست؟

  • مجوز بند ب میراث فرهنگی
  • نماد اعتماد الکترونیکی
  • نشان ملی ثبت رسانه دیجیتال
  • عضویت در اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی
  • مجوز سازمان صنفی رایانه‌ای استان تهران

چطور می‌توانم به مالک اتاقک اعتماد کنم؟

اتاقک برای جلب اعتماد و رضایت مسافران، طبق قوانین موجود، از همه میزبان‌ها مشخصات فردی و اطلاعات تماس معتبر دریافت می‌کند.
همچنین اسناد مالکیت و مجوزهای مربوط به مهمان‌پذیری نیز از ایشان دریافت می‌شود.

قیمت‌های اعلام شده در صفحه اطلاعات اقامتگاه برای چند شب اقامت و چند نفر مسافر است؟

قیمت‌های اعلام شده در صفحه اطلاعات اقامتگاه مربوط به یک شب است. ظرفیت هر اقامتگاه نیز در صفحه مربوط به آن اعلام شده است. هزینه نهایی اعلام شده برای رزرو اقامتگاه، بر اساس روزهای سکونت و تعداد افراد ساکن در اقامتگاه محاسبه می‌شود.

مبلغ اجاره یک اقامتگاه چطور محاسبه می‌شود؟

هزینه اجاره هر اقامتگاه توسط میزبان‌ها تعیین می‌شود. این قیمت در روزهای مختلفِ هفته متفاوت است.
هزینه نهاییِ قابل پرداخت توسط شما مجموع قیمت‌های اعلام شده برای هر شب اقامت است. این هزینه براساس زمان مورد نظر شما برای اقامت قابل تغییر است.

چطور می‌توانم هزینه رزرو اقامتگاه را پرداخت کنم؟

شما می‌توانید از طریق صفحه پرداخت آنلاین، با استفاده از کارت بانکی عضو شبکه شتاب، در وب‌سایت یا اپلیکیشن اتاقک هزینه رزرو را پرداخت کنید.

اگر بعد از رزرو اقامتگاه از سفر منصرف شدم چطور می‌توانم هزینه پرداخت شده را پس بگیرم؟

پیش‌تر درباره شرایط کنسل کردن رزرو اقامتگاه نوشتیم. لطفا به سوال مربوط به همین موضوع مراجعه کنید. اگر درباره شرایط کنسلی نیاز به راهنمایی بیشتر داشتید می‌توانید با همکاران ما در پشتیبانی اتاقک در ارتباط باشید.

هر اقامتگاه را به چه مدت می‌توانم اجاره کنم؟

شما می‌توانید هر اقامتگاه را از یک شب تا یک ماه اجاره کنید.

آیا می‌توانیم بیشتر از ظرفیت اعلام شده در یک اقامتگاه مهمان داشته باشیم؟

اگر ظرفیت اقامتگاه برای پذیرش تعداد بیشتری مهمان مناسب باشد و در صورت تایید میزبان، امکان حضور افراد بیشتر از ظرفیت اعلام شده در اقامتگاه وجود دارد.

واحد رزرو شده به صورت کامل (دربست) در اختیار من قرار دارد؟

در طول زمان رزرو، اقامتگاه به صورت کامل (دربست) در اختیار مهمان قرار دارد.

چرا بعد از مشخص کردن مقصد و جستجو، هیچ اقامتگاهی نمایش داده نمی‌شود؟

اگر در مقصد مورد نظر شما اقامتگاهی وجود نداشته باشد، بعد از جستجو هیچ گزینه‌ای برای شما نمایش داده نمی‌شود.

برای رزرو اقامتگاه به چه مدارک شناسایی نیاز دارم؟

شما برای رزرو اقامتگاه فقط به کد ملی نیاز دارید.

چطور می‌توانم تاریخچه رزروهایم را ببینم؟

بعد از ورود به سایت روی نام خود، در بالای صفحه، کلیک کنید. در قسمت «اتاقک‌های من» تاریخچه رزرو اتاقک‌های شما قابل مشاهده است.
همچنین بعد از رزرو، اطلاعات مربوط به اقامتگاه شما از طریق ایمیل و پیامک به شما اعلام می‌شود.

بعد از رزرو اقامتگاه می‌توانم در وضعیت رزرو تغییر ایجاد کنم؟

ایجاد تغییر در رزرو ‌فقط توسط همکاران پشتیبانی اتاقک انجام می‌شود. در صورت نیاز به تغییر شرایط رزرو حتما با همکاران ما در پشتیبانی اتاقک در ارتباط باشید.

برای ارتباط با پشتیبانی اتاقک می‌توانی با شماره ۰۲۱۲۸۱۱۰۴۵ تماس بگیرید یا از طریق گفتگوی آنلاین با ما در ارتباط باشید. برای شروع گفتگوی آنلاین روی علامت گفتگو، در پایین صفحه سمت راست، کلیک کنید.

در زمان تحویل اتاقک، چه مدارک شناسایی همراه داشته باشم؟

بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران، برای اقامت در اقامتگاه باید مدارک شناسایی، سجلی و مدارک اثبات محرمیت را به همراه داشته باشید.

رزرو هتل، برگزاری تور مسافرتی و فروش بلیط هم جزو خدمات اتاقک است؟

در حال حاضر فعالیت اتاقک فقط محدود به ارائه محل اقامت خانگی و بوم‌گردی به مسافرها است.

آیا با اپلیکیشن هم می‌توانم اقامتگاه رزرو کنم؟

امکان رزرو اقامتگاه از طریق سایت و اپلیکیشن فعال است. برای دانلود اپلیکیشن اینجا کلیک کنید.